SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.nean.cz

kam dál: Činnost sboru | 2022

Ukončení provozu svolávacího systému JSDH

Dnešním dnem byl ukončen provoz svolávacího systému naší jednotky, který byl uveden do provozu v březnu 2009. Celé řešení pracovalo na principu SMS zpráv, vzniklo svépomocí a na míru místním podmínkám. Samotný vývoj trval několik měsíců. Po celých 13 let pracoval "svolávač" spolehlivě. Ve štychu nás nechal pouze 2x - při dlouhodobém výpadku el. proudu (vybití záložních baterií) a při změně tel. čísel KOPIS, o čemž jsme nebyli informováni.

Ve svých začátcích bylo zařízení napojeno i na obecní rozhlas, který v případě poplachu spustil všem historicky známou melodii. Bohužel s příchodem nového bezdrátového rozhlasu už nebylo možné tuto šikovnou funkci zachovat.

Více o našem svolávači se můžete dozvědět ve článku: Svolávací systém JSDH Ratenice.

Doba pokročila a tak jsme se rozhodli využít modernější řešení. Vybrali jsme FirePort. Jedná se o komplexní řešení napojené přímo na KOPIS, které o probíhající události dokáže rychle a spolehlivě informovat členy jednotky prostřednictvím:

1) SMS zprávy

2) volání a převyprávění základních informací o události

3) mobilní aplikace, ta navíc zobrazí mapu, rozšířené informace o povaze zásahu a zobrazuje potvrzení členů jednotky o účasti na zásahu

Výhodou tohoto způsobu vyhlašování je více paralelních informačních kanálů, rychlost a odpadá starost se správou "krabičky", která se o všechno stará.

Za sebou máme 5 měsíců testování. Vše fungovalo, jak mělo. Věříme, že tomu bude i nadále a my tak budeme vždy včas tam, kde je nás zapotřebí.

text: Honza

foto: HonzaUkončení provozu svolávacího systému JSDH foto-fireportUkončení provozu svolávacího systému JSDH foto-svolavac-off
Právě se chystá

28. 9. - Pohár starosty KSH 2023

30. 9. - Poslední sání, Pňov 2023

7. 10. - Branný závod, Ratenice

kalendář akcí

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET