SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.jirivana.net

kam dál: Zásahy a činnost JSDH | 2023

Zatopné chatky, Oseček

datum:  25. 12. 2023


čas:      10:38


25. prosince na Boží hod v 10:38 byla jednotka vyslána Krajským operačním střediskem na druhý výjezd. Jednalo se o zatopené sklepy chat v obci Oseček.

Část jednotky vyrážela s CAS 25 Š706 od události - čerpání vody z komunikace, druhá část jednotky po naložení protipovodňových pytlů a násypky ve zbrojnici vyrážela s DAL1Z Ford Transit.

Po příjezdu na místo události (chatová osada cca 1km za obcí Oseček u řekly Labe) bylo průzkumem zjištěno, že se jedná o zatopený sklep chaty. Vlivem zvyšování hladiny Labe docházelo k ohrožení i dalších objektů.

Na místě již prováděly zásah JSDH Sokoleč, Pňov a Klipec.

Jednotka se na základě požadavku velitele zásahu podílela na  plnění protipovodňových pytlů, stavění bariér u vstupů do sklepů chat a utěsnění propusti do řeky Labe, kterou přitékala voda k chatám.

Na poslední fotografii je vidět stav druhý den.

text: Honza

foto: Honza, Adam, SDH SokolečZatopné chatky, Oseček foto-1Zatopné chatky, Oseček foto-2Zatopné chatky, Oseček foto-3Zatopné chatky, Oseček foto-4Zatopné chatky, Oseček foto-5Zatopné chatky, Oseček foto-6Zatopné chatky, Oseček foto-7Zatopné chatky, Oseček foto-8Zatopné chatky, Oseček foto-9Zatopné chatky, Oseček foto-10Zatopné chatky, Oseček foto-11Zatopné chatky, Oseček foto-12Zatopné chatky, Oseček foto-13Zatopné chatky, Oseček foto-14
Právě se chystá

2. 3. - 1. ples ratenických spolků, KD Pečky

9. 3. - Pečecká desítka 2024

kalendář akcí

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET