SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.jirivana.net

kam dál: Zásahy a činnost JSDH | 2018

Kurz nositelů dýchací techniky

datum:  27. 10. 2018


čas:      00:00


U zásahů je potřeba myslet jak na zdraví zachraňovaných, tak i zachránců - hasičů. Toxické látky ve zplodinách jsou nebezpečné. Protože naše jednotka nově disponuje dýchací technikou, vyslali jsme první dva členy na kurz nositelů dýchací techniky.

Nejprve bylo nutné projít lékařskou prohlídkou včetně plicního vyšetření - spirometrie.

První teoretická část se uskutečnila na stanici HZS Středočeské kraje - Kolín. Zde proběhlo seznámení s předpisy, zasvěcení do celé problematiky a následně krátké praktické seznámí s dýchací technikou.

Praktická část probíhala v polygonu HZS Středočeského kraje - Příbram. Zde už to chtělo trochu fyzičky a vytrvalosti. Frekventanti se nejprve v plné polní rozehřáli na 50 „úderech“ kladivem, 200 metrovém běhu po páse rychlostí 7km/hodinu se sklonem 10° a lezení po nekonečném žebříku v délce 30 metrů. Následovalo krátké vydechnutí a mohlo se jít přímo na polygon. Je to taková zakouřená prolézačka ze sítí, v níž si hasič vyzkouší pohyb po čtyřech v nulové viditelnosti.

Bylo to náročné, ale přínosné. U zásahu musí být hasič 100% připraven a toto je věrná simulace zásahové zátěže. Cílem polygonu je poznání svých hranic.

Gratulujeme Jindrovi a Robinovi k absolvování kurzu. Věříme, že budou mít své následovatele.

text: HonzaKurz nositelů dýchací techniky foto-IMG-20181027-WA0001Kurz nositelů dýchací techniky foto-IMG-20181027-WA0002
Právě se chystá

30. 4. - Čarodějnice 2023

13. 5. - Podlipanská liga - Ratenice 2023

29. 7. - Hasičský pouťový maškarní discoples

přehled

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET