SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.jirivana.net

kam dál: Zajímavosti

Webové stránky slaví 10 let

Webové stránky Sboru dobrovolných hasičů Ratenice letos slaví 10 let. Psal se rok 2006, když spatřil světlo světa první článek na původních internetových stránkách. S postupem času byly přidány i starší články z roku 2005 (jak je možno sledovat např. v sekci Podlipanská liga).

Webové stránky vznikly jako středoškolský projekt na předmět, jehož název si už ani nepamatuji. Ale pamatuji si, že úplně nejvíc první článek byla zmínka o 125. výročí SDH Pečky z roku 2003. A proč? Protože jsem tam tenkrát byl a měl i vlastní fotky ze supermoderního digitální fotoaparátu. Článek se však nedochoval. Škoda.

Bylo to období, kdy byly internetové záležitosti na svém prvopočátku a o Facebooku ani vidu ani slechu. O technologickém zázemí ani nehovořím. Data byla dokonce uložena na serveru ve sklepě u kolegy Jirky. Jooo to byly časy :-) ... Stačilo to, fungovalo to a hlavně to bylo zadarmo :-D ...

Nynější vzhled a funkcionalitu dostal web v roce 2010 a opět to souviselo se školským projektem. Tentokrát s vysokoškolským. Psal jsem Bakalářskou práci na Univerzitě Pardubice na téma "WWW aplikace s využitím relační databáze pro elektronický obchod s hasičskou výzbrojí" - o čem jiném bych také mohl psát :-D ... No a jádro této aplikace bylo následně použito a na náš nynější web. Jednoduchost, přehlednost, funkčnost ... alespoň doufám.

Za celým webem stojí "home made" administrační systém "Paprika", která slouží pro vkládání článků, fotografií, atd.

Celý web pokládám za elektronickou kroniku našeho spolku. Nevěřím v dlouhé trvání Facebooku a podobných záležitostí, kde je budoucnost vytvořených stránek tím pádem nejistá. Na druhou stranu propojení s tímto fenoménem zajišťuje rychlejší informovanost našich přátel.

K dnešnímu dni je zveřejněno 480 článků (včetně tohoto), 19.575 fotografií, 152 video nahrávek a na počítadle návštěv se píše cca 78.000.

Na závěr chci poděkovat p. Jiřímu Váňovi (www.jirivana.net), který mi nabídl spolupráci ve formě bezplatného hostingu stránek před 10 lety a podporuje náš spolek do dnes, všem, kteří dodávají materiál do naší elektronické kroniky a všem, kteří naše webové stránky hojně navštěvují. Množství návštěv je totiž motivací udržovat obsah stále aktuální. Díky!

poznámka: níže obrázek webu z roku 2006, jiná bohužel není k dispozici

text: Honza ČáslavaWebové stránky slaví 10 let foto-puvodni-web
Právě se chystá

24. 8. - 140 let SDH Sokoleč

14. 9. - Kolínský pohár - Vítězovská stovka 2024

21. 9. - Podlipanská liga - Třebovle 2024

kalendář akcí

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET