SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.nean.cz

kam dál: Zajímavosti

London Fire Brigade

V září roku 2008 jsem vyrazil na poznávací zájezd do Londýna. Jelikož mám "hasičskou nemoc" zajímalo mě, jak to funguje u zdejších kolegů. Ještě před odjezdem jsem zabrousil na webové stránky LFB (London Fire Brigade), u nás totéž co HZS (Hasičský záchranný sbor) a zde si našel, kde se nachází jednotlivé stanice. Nakonec se mi podařilo nalézt pouze 2.

První z nich byla nedaleko našeho hotelu na předměstí (vyfotit se mi ji podařilo přes okno autobusu). Pokud mě paměť neklame, parkovaly zde CAS a AZ.

Najít druhou stanici bylo zajímavější. Pří okružní jízdě kolem Hide Parku jsem si vzpomněl, že by se zde měla někde nacházet. A hle, najednou se objevila na konci uličky. Když jsme zastavili asi u 1km vzdálené Royal Albert Hall na krátkou přestávku, namasíroval jsem si nohy a poklusem klus vyrazil. Stanici jsem si prohlédl (v garáži stála pouze CAS Mercedes Atego) a začal fotit. Najednou ke mě přistoupil pan policista a ukázal na ceduli, že fotografovat se zde nesmí (na jedné fotce vpravo je i vidět). Tak jsem mu řekl OK, udělal poslední foto :-) a vyrazil zpět k autobusu. Doběhl jsem za 5 minut dvanáct :-). Hasičárnu vyfocenou mám, ale Royal Albert Hall pouze na plakátě :-) (nebyl čas ztrácet čas).

Při pochůzkách Londýnem jsem narazil i na pamatník k požáru centrální části Londýna s názvem City (rok 1666), záchranný kruh u řeky Temže, hasicí přístroj se zajímavým pozadím v metru na stanici u muzea Madame Tussauds (muzeum voskových figurín) a muzea Sherlocka Holmese, Mercedes Atego na Trafalgar Square či zdejší policisty.

Hlavním cílem výletu bylo poznat Londýn jako město zcela odlišné od těch co jsem kdy viděl. Můj zájem o zdejší hasiče byl tak pouze třešničkou na dortu. Když už jsem se do Londýna dostal, nemohl jsem se nepodívat ...

text: Honza

foto: HonzaLondon Fire Brigade foto-1London Fire Brigade foto-2London Fire Brigade foto-3London Fire Brigade foto-4London Fire Brigade foto-5London Fire Brigade foto-6London Fire Brigade foto-7London Fire Brigade foto-8London Fire Brigade foto-9London Fire Brigade foto-10London Fire Brigade foto-11London Fire Brigade foto-12London Fire Brigade foto-13London Fire Brigade foto-14London Fire Brigade foto-15London Fire Brigade foto-16
Právě se chystá

20. 4. - Podlipanská liga - Kostelec n. Č. l. 2024

27. 4. - Kolínský pohár - Klučovská ulice 2024

30. 4. - Čarodějnice 2024

4. 5. - Podlipanská liga - Kšely 2024

kalendář akcí

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET