SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.jirivana.net

kam dál: Požární sport | 2018

Poslední sání - Pňov 2018

Poslední sání netřeba dlouze přestavovat - Pňov, poslední sobota v září, poslední závody sezóny, zabijačka, výborná atmosféra. I letos vše platilo.

Do Pňova jsme vyrazili s cílem zaběhnout opět nejlepší čas sezóny, což se nám zde každý rok povede. Bohužel jsme nebyli kompletní a tak jsme si na rozdělovač půjčili Jirku z Horních Měcholup.

Od začátku jsme měli jasno - JDE SE NA KREV! STROJNÍK NEUBÍRÁ!

První pokus: první rozběh jsme hned na svém počátku museli zastavit. Časomíra se totiž nerozběhla. Nebyli jsme ale sami, kdo startoval vícekrát. Nakonec se ukázalo, že byl problém ve startovací pistoli a utrženém konektoru. Připravili jsme si tak vše znovu a šli na věc. Tentokrát už vše klaplo a my se mohli držet našeho plánu. Pic . . . terče dole s výsledným časem 19.54s. Super výchozí čas pro klid do druhého pokusu. I Irv Blitzer (trenér, Kokosy na sněhu) by z nás měl radost :-D, viz. video.

Druhý pokus: co dodat? Rvali jsme ho, co to jen šlo a bylo to sakra znát. Pravý proud dole dokonce už v čase 18.94s!!! Ale potrápil nás levý proud. Kubovi hned na začátku vypadl kotouč z ruky a tak nebylo možné dotáhnout hadici na značku = nedoběhnutí na nástřikovou čáru a míření z velké dálky. Nakonec displej časomíry ukázal hodnotu 20.64s. Nešťastný proudař tak schytal od kolektivu pár pěkných jmen a příště jedem na novo ;-).

Šance na zisk 3. místa z rychlejších pokusů a putovního poháru za součet časů byla letos abnormálně vysoká. Favorité měli minimálně jeden běh nepovedený nebo dokonce nedokončený. Bohužel jsme nedokázali sebrat vhozenou rukavici a o pár desetinek nám vše uteklo.

A co je největší pecka na konec? OBSADILI JSME OPĚT NAŠE OBLÍBENÉ 4. MÍSTO! JE TO MOŽNÝ?! :-D

Tak zase za rok!

Pusťte si i video, stojí to za to: (náš strojník mimo jiné odkoukal od starších žáků, jak se leští mašina)

text: Honza

foto: Karel, Michal

video: KarelPoslední sání - Pňov 2018 foto-IMG-20180929-WA0002Poslední sání - Pňov 2018 foto-IMG_20180929_162949_3Poslední sání - Pňov 2018 foto-IMG_20180929_170050_9
Právě se chystá

25. 7. - Pouť 2020

přehled

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET