SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.nean.cz

kam dál: Požární sport | 2022

Pohár starosty KSH, Pňov

Družstvo mužů SDH Ratenice reprezentovalo okres Kolín 28. září 2022 v Pňově na Poháru starosty Krajského sdružení hasičů. Z celého Středočeského kraje se sjelo celkem 21 týmů mužů a 22 týmů žen. Na soutěž postoupila vždy z každého okresu 2 družstva mužská (za Kolín: Zibohlavy, Ratenice) a 2 družstva ženská (za Kolín: Klučov, Kšely).

Pro nás to bylo něco nového. Tradičních postupových soutěží se štafetami se neúčastníme, proto jsme chtěli zabojovat mezi kvalitními týmy napříč krajem právě dnes. S kašlem a nudlemi jsme nepodcenili přípravu a šli ještě v PO a ÚT potrénovat, abychom neudělali ostudu :-).

Pro všechna družstva byly připraveny společné stříkačky a nástřikové terče na 10l vody.

Za nevlídného počasí a po Karlově vydatné koblížkové snídani jsme mohli jít na věc :-).

První běh se vydařil, voda na proudnicích v čase 22s, výsledek - 29,24s i přes delší nástřiky jsme byli s časem spokojeni. Při druhém běhu se nám zamotalo Céčko u rozdělovače a tím se zpomalil výsledný čas - 47,02s, rychlejší sestřik měl však hodnotu 28,67s. Na závěrečném nástupu panovala dobrá nálada. Pro nás tradiční 4. místo bylo dnes úspěchem! První 5ka byla totiž velmi vyrovnaná.

Kluci ze Zibohlav předvedli perfektní sestřiky a tak suverénně zvítězili.
Děvčata z Klučova měla tentokrát trochu smůly - v prvním pokusu přivřený ventil na stříkačce, ve druhém o něco delší nástřik.
Děvčata ze Kšel předvedla parádní první běh, který jim zajistil 2. místo.

Zibohlavy, muži - 1. místo
Ratenice, muži - 4. místo
Kšely, ženy - 2. místo
Klučov, ženy - 12. místo

Jak je vidět družstva z kolínského okresu si vedla výborně a příkladně reprezentovala OSH.

text: Honza

foto: Karel

video: KarelPohár starosty KSH, Pňov foto-koblizkyPohár starosty KSH, Pňov foto-poharPohár starosty KSH, Pňov foto-poharyPohár starosty KSH, Pňov foto-skupina1Pohár starosty KSH, Pňov foto-skupina2Pohár starosty KSH, Pňov foto-vysledovka-muzi
Právě se chystá

žádná akce


facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET