menu
rozcestník

kam dál: Požární sport | 2011

Podlipanská liga - Rostoklaty 2011

11. ročník Podlipanské ligy byl zahájen 14. 5. 2011 závodem v Rostoklatech. Zdejší sbor zpestřil tradiční soutěž o netradiční rozstřely (vyřazovací souběžné útoky). Náš sbor zde reprezentovalo družstvo mužů.

Do Rostoklat jsme dorazili bohužel pouze v 6ti. Pozice rozdělovače tak byla neobsazená. Přímo na místě jsme si zapůjčili Michala z Mančic a Petra Z Bulánky, kteří se vystřídali během obou pokusů. Díky jim.

Vzhledem k dokončovacím pracím na závodní stříkačce jsme od dubna trénovali pouze se stříkačkou zásahovou.

Pokus č. 1 nám na první letošní běh s 18kou celkem vyšel. Drobné chybičky a zamotané B vedení nakonec znamenaly čas 24.18s.

Pokus č. 2 byl smolný. 3. B hadice se zašmodrchala divným způsobem. Navíc při výtlaku vody ze stroje se napnuté hadice začali plnit vodou a mašina propadla jednou lyžinou do mezery mezi platy. Aby nedošlo k jejímu převrácení na bok, jsme pokus raději vzdali = D.

Atraktivně vyhlížející rozstřely jsme však z důvodu časové tísně vzdali ač bychom se rádi zúčastnili. 6. místo z PL nám navíc zaručovalo přímý vstup do tohoto klání. Tak snad příště. V kategorii žen získaly putovní pohár hasičky z Bulánky . V kategorii mužů potom hasiči ze Sloupu.

Následuje závod v Přehvozdí, který proběhne 21. 5. 2011. Pro nás je to místo, kde jsme 2x prolomili týmový rekord :-) a získali první pohár z PL vůbec.

Fotografií tentokrát není moc. V tomto směru se příště pokusíme polepšit ;-).