SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.jirivana.net

kam dál: Požární sport | 2018

Podlipanská liga - Ratenice 2018

Žákovská družstva zabodovala i přes rozmary počasí, které provázely organizaci 7. kola 18. ročníku Podlipanské ligy a zároveň 7. ročník Memoriálu Jaroslava Holoubka.

Vzhledem k nedostatku vody v obci nebylo možné během letních veder zalévat hřiště. Tráva tak připomínala spíše strniště. Uvažovali jsme tak, že závody přemístíme někam do blízkého okolí nebo zcela zrušíme. Po intenzivních rozvahách pro a proti, jsme se rozhodli ponechat závody na domácí půdě.

Týden před závody jsme se radovali, protože předpověď slibovala déšť, ten se však protáhl až do samotného sobotního klání, kdy v podstatě propršel celý den. Nejprve jsme tak měli strach ze sucha a teď z deště :-) . . .

I přes podmínky, které panovaly dorazilo 5 družstev přípravky, 11 družstev mladších žáků, 8 družstev starších žáků, 7 družstev dorostu, 7 družstev žen a 11 družstev mužů. Celkem se tedy na hřišti prostřídalo 47 družstev.

Obě naše žákovská družstva ukázala povedené pokusy. Mladší s pěknými vyrovnanými časy 20.11s a 20.76s ukořistili BRONZ. Starším se konečně povedla 15ka a s časem ze druhého pokusu 15.75s brali ZLATO. Je tak dál.

Družstvo mužů první běh nedokončilo a to kvůli vyklouznutí mokrého koše z rukou při spojování. Škoda, zbytek byl totiž bezchybný. Druhý pokus se již podařilo zdárně dokončit (opět nebyl koš na 100%), ale čas 21.94s stačil opět na BRAMBOROVÉ umístění.

Poháry byly rozdány, pytlíky brambor za čtvrtá místa taktéž. Zbývalo ještě předat putovní pohár Memoriálu Jaroslava Holoubka za součet časů v mužské kategorii. Po roční pauze putuje pohár do Horních Měcholup za čas 39.73s.

Díky patří všem, kteří pomohli s organizací tohoto dne, jednotkám sboru dobrovolných hasičů Nová Ves a Pečky za pomoc se zásobováním vodou a Radovanovi a jeho kostelecké partě za obsluhu časomíry a zajištění dalších náležitostí.

Příští rok se sejdeme již na jaře. A to 11. května. Ubudou nám tak starosti s vyprahlým hřištěm.

Kompletní výsledky na webu Podlipanské ligy nebo firesportu.

text: Honza


videonahrávky:

Mladší žáci - 1. pokus - 20.11s

Mladší žáci - 2. pokus - 20.76s

Mladší žáci - předání poháru

Starší žáci - předání poháru

Starší žáci - 2. pokus -15.75s

Starší žáci - 1. pokus -19.32s


fotografie:


Podlipanská liga - Ratenice 2018 foto-IMG-20180901-WA0008
Právě se chystá

25. 7. - Pouť 2020

přehled

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET