SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.jirivana.net

kam dál: Požární sport | 2016

Podlipanská liga - Kostelec n. Č. l. a závěr

Mladší žáci:

Poslední závody letošní sezony tradičně hostil houževnatý SDH Kostelec nad Černými Lesy. Zakončit sezonu vyrazilo pouze družstvo mladších žáků. Den to byl předlouhý, protože užít si před zimou tu sportovní atmosféru nenechal skoro žádný sbor. Odvezli jsme si 7. místo, avšak máme být na co hrdí! Za prvé: při útoku se na rychlejším proudu časomíra zastavila na krásné 18 vteřině, i přesto, že druhý terč spadl až na  21,36 vteřině. V celkovém hodnocení jsme obsadili 12. místo. A za druhé: NIKDO za celou sezonu nepřekonal náš loňský rekord Podlipanské ligy! K tomuto magickému času se několikrát za sezonu některá družstva přiblížila, ale nikdo čas 17,41s nepřekonal! I přes to, že máme v kolektivu 18 mladých hasičů, hodně dětí letos trávilo víkendy mimo domov a proto jsme měli s některými termíny závodů problémy. Budeme se však snažit během zimy nezamrznout, abychom do další sezony vstoupili opět jako velcí rivalové!

Starší žáci:

Někteří loňští rekordmani z řad mladších nám odrostli a tak jsme se přes zimu vrhli na přípravu jak mladších tak nově i starších žáků. V této kategorii je konkurence obrovská. Ti nejlepší běhají časy kolem 16s. Naši starší žáci na svůj první rok, zaběhli časy na velice dobré úrovni. Přeci jen naši starší, kteří právě odrostli z mladších, nedosahují zatím takových fyzických parametrů jako závodníci ze špičkových družstev, působících v této kategorii delší čas. Účast na 4. závodech nám však neumožnila se zapsat do celkového hodnocení (nutných je závodů 5). Tak snad příští rok. Držte nám palce.

Muži:

Letošní sezóna byla pro družstvo mužů úspěšná tak na půl. Z Podlipanské ligy jsme se zúčastnili celkem 4 závodů: v Pňově, Zásmukách, Horních Měcholupech a doma v Ratenicích. Časy 21,72s, 20,04s, 23,21s a 20,92s nejsou nikterak špatnými, ale do celkového hodnocení je zapotřebí mít časů 5. Bohužel díky termínům závodů, které kolidovaly se zaměstnáním nebo dovolenými našich členů, jsme se tak nemohli zúčastnit více soutěží. Do příštího roku opět budeme shánět nové posily do týmu, aby nás výpadek jednoho člena nestál neúčast na ligových závodech.

text: Honza, Alice


Právě se chystá

28. 5. - Okresní kolo hry Plamen

29. 5. - Dětský den

11. 6. - Podlipanská liga - Bulánka

23. 6. - Nadace ČEZ - Pomáhej pohybem

přehled

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET