SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.jirivana.net

kam dál: Požární sport | 2018

Okresní kolo celorepublikové hry Plamen

V sobotu 9. 6. jsme se časně ráno vydali s mladšími i staršími žáky na atletický stadion do Kolína předvést výsledek naší zimní přípravy v podobě tréninku štafet požárních dvojic, 4 x 60m a požárního útoku. Je to nejnáročnější část sezóny.

Dopoledne nastoupila souběžně družstva mladších i starších k plnění zmíněných štafet. Rozlosování nás rozdělilo na dvě skupiny a my běželi zároveň na obou tratích. Starší začínali štafetou 4x60m na jednom místě a mladší štafetou požárních dvojic na jiném. Byli jsme z toho trochu zamotaní, ale zmákli jsme to. Po dokončení se disciplíny otočily. Mladší nastoupili s odhodláním, ale začátečnické chybičky se nasčítaly - 190s. Druhá štafeta si vedla o poznání lépe a tak se do tabulky zapsal čas 115s. Starší si mezi tím na štafetách 4 x 60m v prvním pokusu vedli velmi slibně a všichni jsme doufali, že druhý pokus bude s o trošku lepší než  56s. Bohužel naše naděje zhasil jeden červený praporek ve druhém předávacím úseku za sporadickou špatnou předávku a tudíž neplatný pokus. Nemáme se zač stydět. Štafety dvojic u starších probíhaly celkem v poklidu a bez zbytečných chyb. Mladší si na štafetách 4 x 60m vedli úžasně. První pokus si opět vybral nováčkovskou daň, ale byl úspěšně dokončen. Druhým pokusem si čas vylepšili.

Odpoledne patřilo královské disciplíně - požárním útokům. Mladší si vedli statečně. Na poslední chvíli jsme museli pozměnit sestavu, ale i tak vše krásně klaplo a zaslouží si ohromnou pochvalu. Bojovali! Celkově naši nejmenší žáčci obsadili první místo od konce, ale i tak jsme na ně pyšní!  Starší si v požárním útoku opět polechtali ego se super časy na 10 litrové nástřikové terče. První pokus byl dokončen lehce pod 22s. Pokus číslo 2 jsme kvůli poruše na terči opakovali. To byl ale koncert! Časomíra se zastavila na neuvěřitelných 20,34s. Rovná se první místo v této disciplíně. Celkově si odváželo družstvo starších úžasné 7. místo.

Na soutěžní ovál po celý den pražilo sluníčko. Proto přišla vhod menší přeprška v samotném závěru soutěžního klání. S výsledky jsme spokojení. Mladší si poprvé na závodech osahali štafetové dovednosti a starší důstojně absolvovali štafety a zvítězili ve své nejoblíbenější disciplíně, požárním útoku. Není to skvělé? Je to skvělé!

text: Jan Čáslava


videonahrávky:

Požární útok č. 1 starší žáci - 21:78s

Požární útok č. 2 starší žáci - 20.93s


fotografie:


Okresní kolo celorepublikové hry Plamen foto-ratenice-plamen-kolin-mladsi-2018Okresní kolo celorepublikové hry Plamen foto-ratenice-plamen-kolin-starsi-2018
Právě se chystá

25. 5. - Podlipanská liga - Kšely

1. 6. - Podlipanská liga - Křížkový Újezdec

8. 6. - Podlipanská liga - Ovčáry

22. 6. - Podlipanská liga - Třebovle

přehled

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET