SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.nean.cz

kam dál: Činnost sboru | 2011

Draci nad Ratenicemi

V neděli 30. 10. 2011 jsme se opět po roce sešli při oficiálním 1. Ročníku Drakiády(vloni byl pouze zkušební a jak se ukázalo – úspěšně průkopnický). Letos jsme ji nazvali Draci nad Ratenicemi. Hasičata si sama vyrobila plakáty, takže co kus, to originál. Společnými silami jsme je donesli a vyvěsili či předali pověřeným osobám.

Nastal den D. okolo 15,30hod se všichni účastníci začali scházet u místního pohostinství, pak jsme se spanilou procházkou alejí prošli až na místo na konci Ratenic směrem na Cerhenice. Všichni „pouštěči“ se rozmístili a už se snažili dostat v bezvětří své draky do vzduchu. Byl to nelehký úkol, avšak některým se to úspěšně povedlo. Ti, kteří takové štěstí neměli, učinili zadobře alespoň pro svou kondičku, když při pouštění draka popobíhali.

Na začátku se také rozdělal oheň, aby si každý mohl upéct v průběhu odpoledne a podvečera své brambory. A že ty měly úspěch! To byla zábava pro malé i velké. Ohýnek pomalu dohoříval a všichni se postupně rozcházeli do svých vyhřátých domovů.

Doufejme, že příští rok se vítr umoudří a bude foukat alespoň zlehýnka. Sluníčko nám snad vyjde jako vloni i letos… Je na čase si to dopředu objednat – za rok, poslední neděli v říjnu se opět těšte a při dlouhých zimních večerech můžete pomalu vyrábět vlastního draka.. ;-)

text: Alice

foto: Honza, MirekDraci nad Ratenicemi foto-1Draci nad Ratenicemi foto-2Draci nad Ratenicemi foto-3Draci nad Ratenicemi foto-4Draci nad Ratenicemi foto-5Draci nad Ratenicemi foto-6Draci nad Ratenicemi foto-7Draci nad Ratenicemi foto-8Draci nad Ratenicemi foto-9Draci nad Ratenicemi foto-10Draci nad Ratenicemi foto-11Draci nad Ratenicemi foto-12Draci nad Ratenicemi foto-13Draci nad Ratenicemi foto-14Draci nad Ratenicemi foto-15Draci nad Ratenicemi foto-16Draci nad Ratenicemi foto-17Draci nad Ratenicemi foto-18Draci nad Ratenicemi foto-19Draci nad Ratenicemi foto-20Draci nad Ratenicemi foto-21Draci nad Ratenicemi foto-22Draci nad Ratenicemi foto-23Draci nad Ratenicemi foto-24Draci nad Ratenicemi foto-25Draci nad Ratenicemi foto-26Draci nad Ratenicemi foto-27Draci nad Ratenicemi foto-28Draci nad Ratenicemi foto-29Draci nad Ratenicemi foto-30Draci nad Ratenicemi foto-31Draci nad Ratenicemi foto-32Draci nad Ratenicemi foto-33Draci nad Ratenicemi foto-34Draci nad Ratenicemi foto-35Draci nad Ratenicemi foto-36
Právě se chystá

20. 7. - Rodinný tábor na jednu noc 2024

24. 8. - 140 let SDH Sokoleč

14. 9. - Kolínský pohár - Vítězovská stovka 2024

21. 9. - Podlipanská liga - Třebovle 2024

kalendář akcí

facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET