SDH
JSDH - JPOV
menu
rozcestník

www.nean.cz

kam dál: Činnost sboru | 2014

Částečná rekonstrukce hasičské zbrojnice

Hasičská zbrojnice má 2 místnosti, chodbu a garáž. Jedna z místností byla využívána obecními pracovníky, druhá sloužila jako šatna pro zásahovou jednotku. Po dohodě s obecním úřadem se podařilo sehnat "buňku", která se umístila na sběrný dvůr a tak bylo vytvořeno nové zázemí pro tzv. rychlou rotu. Tímto jsme měli k dispozici celou budovu pro sebe. Po rozvaze co a jak udělat, jsme se pustili do díla. Drželi jsme se pravidla: "Za málo peněz, hodně muziky".

Nově uvolněná menší místnost byla ve zuboženém stavu: popraskaná nebo chybějící omítka, odpadlý sádrokartonový strop, zašlá malba, podlaha bez pokrývky, částečně nefungující zářivka, zásuvky apod. Jelikož byla tato místnost vyklizená, přišla na řadu jako první. Nově se měla stát šatnou pro jednotku. Po opravě veškerých zádrhelů a výmalbě jsme na podlahu umístili zátěžový koberec a nastěhovali za velice výhodných podmínek získané jinak na výhoz určené perfektní skříňky. Jelikož by se nám do maličké místnosti v původní podobě nevešly, museli jsme je rozpůlit. Ze zbytků jsme následně vytvořili police a skříň s regály. Po doladění veškerých detailů došlo na přesun výstroje mužstva z původní šatny. Aby se místnost trošku rozveselila, namalovala nám akademická malířka na zeď našeho "Erťáka".

Ze druhé větší místnosti jsme začali budovat klubovnu. Opět bylo nutné opravit odfouklou omítku, vymalovat, vyměnit zářivky, dát dohromady elektřinu. Původní palubkové obložení jsme vylepšili přírodní policí na poháry. Koberec nebylo nutné měnit. Stačilo jej vyčistit speciálním vysavačem. Namontovali jsme regálovou skříň a police ze zbytků rozpůlených šatních skříněk. Aby bylo u čeho debatovat, podařilo se nám vyrobit parádní dřevěné stoly. Ty vznikly z kusu kmene stromu, který poskytl a na prkna nařezal p. Klouda. Následovalo ohoblování v místní truhlárně. Pak už stačilo jen vše rozvrhnout a sešroubovat. Co dodat ... Stoly jako víno byly během 2 dnů na světě. Starší židle nám poskytl p. Kratochvíl z pohostinství.

Ač se nám moc nechtělo, prohodili jsme mezi sebou i těžká akumulační kamna. Menší přišly do menší místnosti a větší do větší.

I na chodbu došlo. Zde stačilo opravit veškeré praskliny a vymalovat. Z OSB desek jsme vyrobili do čela velkou polici, která byla ihned zaplněna krabicemi, které do teď nebyly kam dát.

Po více jak 2 měsíčním maratónu téměř každodenní práce, jsme se mohli poplácat po ramenou, protože jsme během 352 brigádních hodin odvedli pořádný kus práce. Novou hasičárnu jsme však nepostavili, ale i tak se zde budeme rádi scházet.
Díky všem, kteří přišli pomoci nebo se jinak zasloužili o realizaci tohoto díla.

Do budoucna se bude muset ještě celá budova svázat, protože pískové podloží zapříčinilo sedání stavby a tím i popraskání.

Vzhledem k zápalu do práce jsme úplně zapomněli vyfotit stav před opravou i během ní :-(.

text: Honza

video: Honza, MackČástečná rekonstrukce hasičské zbrojnice foto-DSC_0852Částečná rekonstrukce hasičské zbrojnice foto-DSC_0855Částečná rekonstrukce hasičské zbrojnice foto-DSC_0856Částečná rekonstrukce hasičské zbrojnice foto-DSC_0861Částečná rekonstrukce hasičské zbrojnice foto-DSC_0865Částečná rekonstrukce hasičské zbrojnice foto-DSC_0868Částečná rekonstrukce hasičské zbrojnice foto-DSC_0873Částečná rekonstrukce hasičské zbrojnice foto-DSC_0878Částečná rekonstrukce hasičské zbrojnice foto-DSC_0879
Právě se chystá

žádná akce


facebook

sdh ratenice facebook


vyhledávání


statistika návštěv

© SDH Ratenice, vytvořil honziiik, hosting JiriVana.NET